Video: naše slečna „oslavila“ už 14 měsíců – nový úsměv, nová houpačka, první lízátko, první svatba a pérování na kolínkách. A vše nej ke Dni dětí!

A je to zase tady – 2 měsíce utekly tak rychle jak dětem letní prázdniny a my přicházíme s dalším videem – tentokrát ze Sárinčina 14. měsíce. Mrkněte a radujte se z ní spolu s námi 😉.

Ještě předtím, než si popíšeme, co nového se za ty dva měsíce od posledního videa „přihodilo“, bych ráda využila příležitosti a popřála všem dítkám k dnešnímu Dni dětí hodné rodiče a spoustu radosti. Naše Sárinka to oslavila stylově – novými náušnicemi z kvalitní oceli, chutným pohárem plným lesního ovoce a dostaveníčkem s Vašíčkem v parku u jahod (i když to bylo už včera). Všechno nejlepší, milá dceruško!

Co se za ty 2 měsíce od posledního (výročního ročního) videa (mrkněte TADY) naučila a co prožila?

 • Udrží se sama na čtyřech na kolínkách! HURÁÁÁ!

Tedy – pokud ji tam „napolohujeme“, sama se na ně ještě dostat neumí. Ale rekord má 20 sekund, no uznejte, že to je věru výkon!

IMG_1099
Teď na mě nemluvte, tato makačka vyžaduje mé plné soustředění!
 • Novinka roku – Sárinka dostala houpačku!

A miluje ji. Nejradši by z ní ani neslézala. Dokonce máme i „indoorovou“ variantu, kdy se houpačka zavěsí na hrazdičku do koupelny. Sárinka si houpání nejen užívá, ale taky si během toho zpevňuje horní část těla a udržuje rovnováhu, takže za nás nejlepší dárek (škoda ale, že je jen do 20 kilo 😉).

img_1075.jpg
Žjóva, proč mi ji nekoupili dřív?!
 • Začali jsme docházet na canisterapii (terapii „psem“) a soukromé rehabilitace.

Nevím, jestli si pamatujete jednu fotku z dřívějška, jak Sárinka leží během canisterapie na pejskovi a vypadá děsně otráveně. No, tenkrát opravdu „otrávená“ byla, ale bylo to hlavně z toho důvodu, že to byla hromadná akce, na které bylo spoustu větších dětí, které tam utíkaly a pokřikovaly a ani pejsci se tak nemohli soustředit na svoji „práci“ (= tzn. být při terapii v klidu). Tak jsme se rozhodli, že tomu dáme ještě jednu šanci – tentokrát už ale v rámci soukromé terapie (skvělý spolek Podané ruce ve Frýdku-Místku), kde jsme opravdu jen my se Sárinkou, pes a cvičitel.

Dle stránek www.canisterapie.cz  má totiž canisterapie následující účinky:

Jak canisterapie léčí?
 • rozvíjí hrubou a jemnou motoriku,
 • podněcuje verbální i neverbální komunikaci,
 • rozvíjí orientaci v prostoru a čase,
 • pomáhá při nácviku koncentrace a paměti,
 • rozvíjí sociální cítění, poznávání a složku citovou,
 • působí také v rovině rozvoje motoriky s atributem rehabilitační práce, v polohování a v relaxaci,
 • na druhou stranu ale tam, kde je to třeba, psi podněcují ke hře a k pohybu,
 • zároveň mají velký vliv na psychiku a přispívají k duševní rovnováze a motivaci.
IMG_0972
Toto je jen ilustrační fotka z naší zahrádky s naší krásnou labradorkou Jassinkou. Ta je bohužel ještě děsně divoké pískle, takže terapie s ní není zatím možná. Na fotce vypadá dosti vyčerpaně – dělat bodyguarda naší Sáruš totiž není žádný med 😉.

Na soukromé rehabilitaci jsme zatím byli jen jednou – a to v centru Fyziobeskyd (též ve Frýdku-Místku). Na státní rehabilitace docházíme též, ale vzhledem k tomu, že Sárinka už několik měsíců pohybově jaksi stagnuje (tedy sed si piluje hezky, ostatní už ji tolik „netankuje“), rozhodli jsme se zkusit i jiné rehábky, které jsou u nás v regionu vyhlášené. Tak držte, prosím, palce, třeba už příště konečně to lezení (či plazení) přijde? (Vtipné je, že podobnou větu už píšu od Sárinky 10. měsíce. Stává se to tedy již evergreenem (nevím, o čem budu psát, až se konečně rozleze!) 😉.

A spoustu dalšího. Hodně toho uvidíte právě ve VIDEU za 14. měsíc.

A jinak se budeme těšit zase příště! Krásný červen plný pohody a slunečních paprsků.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s