Downův syndrom na přehlídkovém molu aneb krása má mnoho podob. Seznamte se s těmi, o které má svět módy i showbyznysu – ovšem zatím většinou jen na západě – zájem i přes jejich jinakost.

I krása je relativní. Dříve by bylo nemyslitelné, aby se někdo s Downovým syndromem proháněl po přehlídkovém molu nebo byl tváří nějaké reklamní kampaně. V naší české kotlině to pořád ještě tabu je, ale jsou země – jako Velká Británie, Irsko, USA, Austrálie a další – kdy se účast takovýchto jedinců v různých reklamách a přehlídkách stává čím dál tím běžnější.

Firmy jako Lidl, Marks and Spencer, Fisher price, Disney, Walmart, Matalan a mnoho dalších zapojují (hlavně v západních zemích) lidi s jinakostí do svých reklamních kampaní čím dál tím častěji. Díky tomu jsou dle mého názoru tito lidé pak mnohem více přijímání společností. Díky za to. Jen tak dál. Kdy do toho nějaká firma půjde i u nás v Čechách? 😉

Pojďme si některé z těchto modelek a modelů s Downovým syndromem představit:

IRKA KATE GRANT JAKO TVÁŘ FIRMY BENEFIT

Sympaťačku Kate si vybrala kosmetická firma Benefit jako svojí „tvář“ a modelku představující jejich nový produkt. Zástupce společnosti zmínil, že Kate objevili na Facebooku, kde prezentovala svojí cestu za profesionálním modelingem. „Okouzlilo nás její nadšení, odhodlání a vášeň. Ztělesňuje vše, za čím si jako značka stojíme, tak jsme věděli, že musíme najít způsob, jak s ní pracovat,“ řekl pro deník Daily Mail. „Jsme opravdu poctěni, že se k nám Kate připojila a doufáme, že tím ukážeme, že kosmetika a modeling jsou opravdu pro všechny. Kosmetický průmysl se mění a my jsme rádi, že lidé jako Kate stojí v čele a ukazují cestu,“ dodal.

14LETÁ BRAZILKA GEORGIA TRAEBERT MÁ SMLOUVU S 5 MODELINGOVÝMI AGENTURAMI

Georgia má teprve 14 let, už toho ale ve světě modelingu zažila spoustu. Za všechno „může“ fotografie, kterou její matka vložila na sociální sítě. Fotka krásné Georgie se začala šířit ohromnou rychlostí a nabídky ke spolupráci se doslova hrnuly. „Georgia je moc milé a talentované dítě. Je to tak, jinak by se nikdy nedostala tam, kde je teď,“ zmiňuje její maminka (odkaz zde). „Dneska je díky tomu, jak vystupuje v médiích, neustále obklopena děvčaty, která se zajímají o její kariéru a práci. A díky tomu si Georgia teď mnohem více věří,“ doplňuje. 

AUSTRALANKA MADELINA STUART ZALOŽILA DOKONCE SVOJI VLASTNÍ MÓDNÍ ZNAČKU

Tato mladá slečna přesně ví, co chce a jde si za svým cílem. V roce 2014 s maminkou navštívila módní přehlídku a tehdy se rozhodla, že se stane modelkou. Nebylo to jen tak, prvně shodila 20 kilogramů a pak už si vzala na pomoc šikovného fotografa a Facebook. Do povědomí modelingových agentur se totiž dostala také díky sociálním sítím. O Madeline se píše, že je první profesionální modelkou s Downovým syndromem na světě.

PÁNOVÉ SE SAMOZŘEJMĚ NESMÍ NECHAT ZAHANBIT

Na fotce vlevo je sedmnáctiletý frajer Harry Britton, který pracoval pro módní značku River Island a objevil se na titulní stránce časopisu Possability. Na druhé fotce je další mladý pán, tentokrát dvacetiletý Nino Genua. Ten se objevil již v několika reklamních kampaních.

DĚTI A JEJICH BEZELSTNÉ ÚSMĚVY DOKAZUJÍ, ŽE MÓDA A ZÁŘE REFLEKTORŮ JSOU OPRAVDU PRO KAŽDÉHO

PRINCEZNA SOFIA

O malé adoptované Sofii Sanchez jsem před necelými dvěma lety psala na blog dokonce celý článek (mrkněte tady). Naprosto jsem se do ní totiž zamilovala poté, co jsem o ní zkoukla video na youtube o tom, že Downův syndrom není přece vůbec děsivý . Malá Sofia je herečka a modelka. Spolupracovala se společnostmi jako je Walmart, Target nebo Nordstroms.

ROŠŤANDA CONNIE

Dvouletá Britka Connie Rose je modelkou každým coulem a fotoaparáty a pozornost si prý náležitě užívá. Spolupracuje též s několika firmami.

FRAJER BEN A VÍLA CORA

Třináctiletý frajer Ben Bird propůjčil svou tvář třeba společnosti Lidl nebo Matalan. A dalším krásným skřítkem je sedmiletá Cora Bishop, která spolupracovala mj. se značkami Marks and Spencers nebo River Island.

SLADKÝ ASHER

Ano i tento malý prcek má svůj instagram a podepsané pracovní smlouvy – s firmami Toys R Us a OshGosh.

A mnoho a mnoho dalších. Na některé z nich můžete mrknout třeba na tomto odkaze (ze kterého jsem částečně čerpala pro tento článek).

A kdo bude dalším modelem…?

P.S.: Máme pro vás pár tipů, co takhle Sárinka a její kámoši? Zleva doprava Natalinka, SárinkaBeatriska a Vojtík s Tomíkem 😉.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s