„Nebojte se si děťátko s Downovým syndromem ponechat. Vrátí vám to nastotisíckrát!“ Proč vlastně píšu blog a proč soutěžím v Mamince roku? Mrkněte na krátký medailonek o naší rodince a našem blogu.

Věřte, že i s dítětem s Downovým syndromem můžete prožít krásný a plnohodnotný život. Vy, vaše rodina a v neposlední řadě i to dítě. A právě to dítě si bude života užívat možná nejvíc ze všech.

***MEDAILONEK KE SHLÉDNUTÍ TADY***

 Proč vlastně píšu blog a proč soutěžím v Mamince roku?

➡️ Protože se při pozitivním výsledku testu na Downův syndrom rozhodne pro potrat drtivá většina žen (v Evropě prý 92 %).
➡️ Protože i podle zpětných vazeb na našem blogu vím, že toho pak ty ženy litují a na miminko nemůžou přestat myslet. I když mělo mít Downův syndrom.
➡️ Protože vím, že je Downův syndrom v naší společnosti stále ještě opředen řadou mýtů a předsudků. A že jsou jedinci s touto diagnózou často nepřijímaní a nechtění.
➡️ Protože vím, že život s Downovým syndromem stojí za to!
➡️ Protože vím, že rodiny, které mají takové dítě, jsou šťastné!

 Ano, dítě s Downovým syndromem je jiné (i když co to vlastně znamená, kde je ta „norma“ a kdo ji stanovil) a je s ním většinou víc práce. Ale to neznamená, že vám dá méně lásky nebo že ho budete naopak vy méně milovat.
 Jak říkám v medailonku, nesoudím nikoho, kdo na potrat kvůli pozitivnímu výsledku na Downův syndrom půjde. Protože vy ten život budete žít. Ale z vlastní zkušenosti chci říct – nebojte se si děťátko ponechat. Vrátí vám to nastotisíckrát!

❤️ V soutěži Maminka roku jsme se dostali díky vám až do finále. Pomoct nám ještě můžete tím, že napíšete komentář pod medailonek na tomto odkaze: https://maminkaroku.maminka.cz/…/mami…/2019/profil/198/iveta. Děkujeme!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s