Tak jsme to vyhráli – zvítězili jsme s naším blogem v soutěži Maminka roku 2019 v kategorii Blogerka. Znamená to hodně – pohled na Downův syndrom se mění. A to rozhodně pozitivně.

Je tomu přesně týden, co v Praze v krásné podolské restauraci SOHO probíhal slavnostní galavečer s vyhlášením vítězek této soutěže. A mně došlo, že jsem vám ani pořádně nepoděkovala a nedala sem tu skvělou zprávu, že to náš blog v kategorii Maminka blogerka roku 2019 vyhrál 💃🏆.
Obrovské DÍKY. Díky vám všem, kteří jste nás dostali až do finále! Kteří jste neúnavně den co den, někteří z vás hodinu co hodinu, hlasovali jen proto, abychom postoupili. Je to i vaše vítězství ❤️.

Jak celý den a následný slavnostní galavečer probíhal?

***Na záznam z přímého přenosu se můžete podívat zde***

V úterý 15. října nastal den D. Celý den v mé rodné Praze a celý den bez dětí 💃. Sešli jsme se už v 9:30 na snídani a to v již zmíněné pražské restauraci SOHO. Osazenstvo bylo ryze ženské až na jediného zástupce mužského pohlaví – a to milého mladého pána z firmy Fun baby , který byl ale z té přemíry ženskosti značně na rozpacích 😉. Devět finalistek, 3 patronky (Tamara Klusová, Andrea Růžičková a Marika Šoposká), šéfredaktorka časopisu Maminka Alice Rossi a další členové poroty.  Cílem bylo seznámit se. Představit své životní příběhy. A musím říct, že jsem byla v tu chvíli vděčná, že jsem si do kabelky nezapomněla přibalit kapesníky.

 

Znovu jsem si díky příběhům ostatních finalistek uvědomila, že to, že jsme zdraví, není vůbec samozřejmé. A Sárinka že má „jenom“ Downův syndrom, nic víc. Naučí se chodit, běhat, mluvit, bude žít plnohodnotný život. To taky není samozřejmostí. Vitamín „V“ – vděčnost ❤️ (jak říká moje maminka).

Díky Andrejce , finalistce za kategorii Maminka hrdinka, jsem si dál uvědomila, že člověk může žít naplno, i když je nemocný. A možná právě proto. Prožívá opravdu každý den tak, jako by to byl jeho poslední. Andrejka bojuje s rakovinou, ale srší z ní optimismus a radost, pomáhá, kde se dá, rozjíždí projekty, miluje svého syna a má s ním skvělý vztah. Díky za takové hrdiny ❤️. Sledujte ji třeba tady na jejím instagramu

foto
To je ona. Hrdinka Andrejka Chaloupková.

Díky mojí jmenovkyni Ivet (též v kategorii Maminka hrdinka) jsem si taky uvědomila, jak je důležité doufat a jít za tím, v co věříme. Její malá Sofinka se narodila se spinální svalovou atrofií. Nemoc spočívá v tom, že postupně ochabují všechny svaly, i ty, které umožňují polykání, a nakonec i dýchání. Ještě nedávno prý neexistovala žádná možnost terapie a nemocné děti umíraly do dvou let. Jenomže s tím se Ivet se svým manželem nemohla smířit. Objevili zahraniční studii na tzv. genovou substituční terapii v Bostonu. Do této studie mohlo být zařazeno pouze 22 dětí. Ivet jim hned napsala a z Bostonu se ozvali již druhý den, že Sofinku do terapie zařadí. Sofinka má velikou naději, že bude žít a že se progrese nemoci zastaví. Více o ní a její malé Sofince si můžete přečíst třeba na jejich blogu tady nebo na instagramu ❤️.

 

Uvědomila jsem si spoustu dalších věcí, o kterých třeba jindy. Co ale samotný galavečer?

Bylo to krásné, slavnostní a musím říct, že jsem si celou dobu připadala veledůležitě. Jak během večera kdosi zmínil – celý dnešek je o oslavě mateřství. A opravdu. Staraly se o nás vizážistky, zpíval nám Tomáš Klus 😉, bylo nachystáno výtečné občerstvení a ceny, které každá z nás finalistek dostala, jsou úžasné (poukaz na autosedačky v hodnotě 10.000 Kč, poukaz na trampolínu ve stejné hodnotě, fototiskárna, kurz focení, voucher do Dr. Maxe v hodnotě 3.000 Kč a plno kosmetiky). Podrobnou reportáž z akce si můžete přečíst zde.

Nejlepší cenou je pro nás však to, že nás čeká roční publikování na webu časopisu Maminka aneb osvěta ohledně Downova syndromu pokračuje! 😉 Za tuhle příležitost jsem nesmírně vděčná, cíl splněn na 💯 + 💯 %!

A taky jsem se seznámila s Tomášem Klusem. To též není špatné 😉.

 

A abych shrnula, co vlastně bylo cílem naší účasti v této soutěži, co chceme a co si přejeme?

 Co nejméně potracených dětí s Downovým syndromem.

 Větší informovanost společnosti o tomto syndromu.
 Co nejvíce možností pro lidí s Downovým syndromem – po studijní, pracovní či společenské stránce.
 Vyvracení mýtů o Downově syndromu.
 Zkrátka chceme, aby Downův syndrom nebyl strašákem.

Buďte u toho s námi a trubte s námi do světa, že Downova syndromu se není třeba bát ❤️.

Nově nás můžete sledovat i na instagramu @sarinhlas.

2 comments

 1. Ahooooooj, Tak to je super! Velká gratulace! Nové výzvy a nové cíle! 😉 Z.

  út 29. 10. 2019 v 13:56 odesílatel „Klídek, je to jen extra chromozom“ napsal:

  > nasesara posted: “ Je tomu přesně týden, co v Praze v krásné podolské > restauraci SOHO probíhal slavnostní galavečer s vyhlášením vítězek této > soutěže. A mně došlo, že jsem vám ani pořádně nepoděkovala a nedala sem tu > skvělou zprávu, že to náš blog v kategorii“ >

  Líbí se 1 osoba

 2. Jsem za vas tak TAK TAK rada! Moc Ti to sluselo! Rada jsem si i pocetla o silnych pribezich dalsich ucastnic souteze. Jste vsechny moc inspirativni.

  At se pise s radosti, s lehkosti a bez zbytecnych stresu ze zodpovednosti (ktere by mohly prijit az prijde na zverejnovani clanku na portalu maminka.cz). Pises uzasne a pises od srdce. To ostatni uz osefuje Buh, tak si to hlavne uzij. 🙂 Kvetuska xoxo

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s