O blogu Sářin hlas a Downově syndromu na besedě v Českém Těšíně nebo v pořadu Sama doma v České televizi. Naším cílem je zvýšit povědomí o Downově syndromu a tím snížit množství potratů dětí s touto diagnózou.

Občas mi někdo řekne, že toho dělám pro osvětu ohledně Downova syndromu strašně moc. To ale vůbec není pravda. Píšu blog. Dobře, teď už máme i Facebook nebo Instagram 😉. Ale to ostatní přichází tak nějak samo. Ať už účast v soutěži Maminka roku nebo v ceně Sophia, inzerce v Hospodářských novinách nebo teď třeba pořad Sama doma. Jsem věřící a musím říct, že v tom celém díle vnímám obrovské požehnání. Bohu díky ❤️.

A teď „k věci“ 🤓:

BESEDA V ČESKÉM TĚŠÍNĚ: Besedy mám ráda. Ráda se jich zúčastňuji, zvláště těch cestovatelských. Dokonce jsem jich i pár sama vedla. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych někdy měla vést besedu na téma Downův syndrom. Ještě před 2 lety vůbec ne, ani teď si ale rozhodně nepřipadám jako odborník na toto téma. Proto jsem nejprve nevěřícně hleděla do telefonu, když mě jedna milá paní z těšínského F-centra oslovila, zda bych k nim nepřijela pobesedovat. Naštěstí mám ale Sárinku a po rozhovoru s paní jsem pochopila, že pro ně je nejdůležitější osobní svědectví. Beseda proběhla v milé komornější atmosféře a já osobně jsem si ji moc užila. Proč to všechno ale píšu. Na besedě jsme se shodli na tom, že slovo strašák se nebude s Downovým syndromem spojovat tehdy, když se bude toto téma neustále omílat a hlavně když se budou lidem „ukazovat“ konkrétní životy konkrétních lidí s touto diagnózou a jejich rodin. Je třeba o tom mluvit, mluvit a mluvit. A víte co? Downův syndrom fakt není něco, kvůli čemu by bylo třeba jít na potrat… ❤️

✅ No a co ten pořad SAMA DOMA? 

Před měsícem a půl mi napsali na blog z produkce, jestli bych k nim do studia nedorazila popovídat o blogu, Sárince a tématice Downova syndromu obecně. Pro osvětu cokoli a protože to pro mě znamenalo den bez dětí a cesta milovaným vlakem z Ostravy do Prahy, neváhala jsem ani chvilku 😉 – hostem pořadu jsem byla v pondělí 9.12.2019.

***Pořad můžete zhlédnout ZDE***

Moc díky za „myšlení“ a modlitby. Snad to splní svůj účel. DÍKY! ❤️

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s