Skvělý dokument „Nejsme down“ v České televizi – o brněnském divadle Aldente s herci s Downovým syndromem, jejich novém projektu Káťa a Bajaja, o jedinečnosti lidí s touto diagnózou a o tom, proč je důležité mít u sebe chleba!

💕👉DOKUMENT KE SHLÉDNUTÍ ZDE 👈💕

Po shlédnutí dokumentu můžete mrknout i na následnou zajímavou debatu s autorkou dokumentu Leou Surovcovou, režisérkou divadla Aldente a maminkou malé Klárky s DS Jitkou Vrbkovou a místopředsedkyní Společnosti Down Syndrom Monikou Melzerovou,  krátkou reportáž o pracovních místech pro lidi s Downovým syndromem nebo povídání s genetikem Antonínem Šípkem o tomto syndromu, příčinách vzniku a prenatální diagnostice.

„Jsem ráda, že se v dokumentu neřeší Downův syndrom jako postižení, ale že je zaměřený na divadlo a na herce s touto diagnózou. Je tam ukázáno, že v určitých sférách života můžou být lidé s DS stejně dobří, jako jejich „běžní“ kolegové,“ shrnula v dokumentu režisérka Jitka Vrbková.

„To je další pokračování divadla, které na začátku bylo divadlem s postiženými dětmi, postiženými herci a stává se to čím dál víc divadlem,“ uvedl v dokumentu po shlédnutí nové inscenace Káťa a Bajaja prorektor pro vědu a výzkum z JAMU Marek Hlavica.

I herci s Downovým syndromem můžou totiž být herci s velkým „H“, kteří jsou schopni zapamatovat si i hodně dlouhý text, plně se soustředit i na hodinové představení a k tomu podat profesionální herecký výkon.

Tak hodně úspěchů všem hercům i nadále a ať to hraje 😉🍀.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s