Video: Sárinka a její 34. měsíc – tři roky jsou za dveřmi, pokroky v hrubé i jemné motorice a chůze snad za chvíli, krátké video bez hlasové cenzury a titulků, hory, vláček, mimikluby nebo třeba záchvaty smíchu.

Neuvěřitelné. V příštím měsíci slaví ta naše okatá cácorka 3 roky. Původně jsem si říkala, že nachystám ještě nějaké to klasické video za 34. měsíc, ale nakonec z toho sešlo (dole mrkněte na krátké a „střídmé“ video 😉) – ruku na srdce, kdo to má pořád točit 🙈😅 a hlavně – ono se zas nic táááák  převratného pořád neděje. I když převratnost v hrubé motorice u Sárinky přeci jen nastala. A to, tadááááááá:

 • konečně se sama postaví v prostoru! BINGO 🤩.
 • zvládne chůzi s držením se jen za jednu ruku! BINGO 🤩.

Jak už jsem zde zmiňovala, dle slov fyzioterapeutů naše Sárinka na chůzi už fyzicky dávno má. Už dlouho je to jen o hlavě – musí chtít. A protože u nás nastal další velký přelom – chodit nám začal mladší brácha Sebík – pevně doufáme, že touha být jako on, bude silnější než její přirozená pohodlnost a chodit začne též!

Se Sárinkou jsem se domluvila, že bude chodit do svých tří let. Má na to tedy přesně měsíc a 18 dnů. Tak schválně, jak myslíte, že to dopadne? 🤔😉

Krátké video bez hlasové cenzury a titulků

Upřímně – času není zrovna nazbyt 😉. Video za 34. měsíc tedy nakonec nějaké vzniklo, ale ve velmi střídmé podobě – je kraťoučké, bez hlasové cenzury, titulků… Ale i tak stojí za to, posuďte sami 😉. Jen se prosím nelekejte mého afektovaného projevu a Danova zpěvu 🤓😅.

Porovnání s vrstevníky s Downovým syndromem

Větší porovnání chystám pro článek za Sárinky třetí rok.

Zásadní věc je asi ta, že většina Sárinky vrstevníků s Downovým syndromem už chodí. V oblasti hrubé motoriky je tedy trochu pozadu. Ale jedno je jisté – všechno dožene 😉.

Co dalšího zajímavého se událo za Sárinky 33. a 34. měsíc?

✅ Sárinka a její mega záchvaty smíchu

Sárinka je čím dál tím uchechtanější – tedy, když má náladu samozřejmě. Občas chytá záchvaty smíchu, které nemají konce. Ze začátku jsem si říkala, že má teda dost zajímavý smích. A pak mě Dan ujistil, že se směje úplně stejně jako já… 😅 ♥️.

Jeden z jejích záchvatů uvidíte i ve videu 😉.

✅ Sárinka na horách

Už jsem zde asi zmiňovala, že jednou ze Sárinky oblíbených činností je pasivní pohyb, ideálně co nejrychlejší. Absolutně miluje, když s ní jezdíme v kočárku na kolečkových bruslích nebo utíkáme. No a právě sbíhání z kopce dolů na horách, to je pro ni žůžo labůžo 😉.

✅ Sárinka v mašince

Jó, mašinka ve frýdeckém obchodním domě. Další láska. Jen by prý mohla jet rychleji…

✅ Sárinka na mimiklubech 

Sárinka ještě nemá ani 3 roky a už chodí do klubu 🤷. A to nejen tak ledajakého – do mimiklubu! 👶💃😉 Spolu se svými třemi dalšími kamarády s Downovým syndromem – Vojtíkem, Beatriskou a Tomíkem. Dneska jsme se v tělocvičně sešli poprvé, budeme se tam scházet co 14 dní a naším cílem je pracovat na rozvoji jemné i hrubé motoriky, vylepšovat sociální dovednosti a vyjadřovací schopnosti, zvyknout si na práci ve skupině a učit se rytmice 🎶. To nejsou malé cíle, že? 🙈🤷💪😀 Držte nám prosím palce ✊.

✅ Sárinka na plavání

Týden co týden pokračujeme v kurzu plavání. Sárinka už umí kopat a s pásečkem a „křidýlky“ zvládne i „plavat“ sama! Nebo tedy spíš se sama zvládne udržet nad vodou 😉. 

A spoustu dalšího. Těšte se spolu s námi na Sárinky výroční video za 3. rok jejího života. A držte palce, ať se nám ta slečinka už konečně rozchodí. Jednak kvůli ní. Ale taky kvůli tomu, že tahat 15 kg už není žádný med 😉.

4 comments

 1. Ahojte, Já myslím že to do těch 3 let dá úplně s přehledem. 😉 Ještě až jí bracha začne zdrhat tak to bude dobrá motivace. Jinak jsem teprve až nyní 🙄 shlédl sama doma z prosince. No je z tebe úplná mediální hvězda 👍 a tak si říkám jestli se s námi obyčejnými lidmi ještě budeš bavit 😉🍻…🤔😉 No ale každopádně fakt už jsi v tom studiu byla jsi profík! Mluvila jsi lépe než ta moderátorka. Jen když tě potvoru do “pražského” studia, tak zkus mluvit hele trochu spisovnějic né? Žádný krátký slova příště viď? 😂

  Tak se držte hele. 🍀 A někdy se taky ukažte mezi obyčejnými lidmi jako jsme my a nejenom furt v televizi a na podiu 😉✌️ Z.

  so 8. 2. 2020 v 12:01 odesílatel „Klídek, je to jen extra chromozom“ napsal:

  > nasesara posted: „Neuvěřitelné. V příštím měsíci slaví ta naše okatá > cácorka 3 roky. Původně jsem si říkala, že nachystám ještě video za 34. > měsíc, ale nakonec z toho sešlo – ruku na srdce, kdo to má pořád točit [image: > 🙈][image: 😅] a hlavně – ono se zas nic táááák převratného pořád > neděje“ >

  To se mi líbí

 2. Sárinky smích je kouzelný 🙂 Zdá se mi to nebo máš nový účes, Ivet? Já teď taky netrpělivě čekám na Renečkovy první samostatné kroky. Už asi dva měsíce to vypadá, že je co nevidět zvládne, ale zatím nic. Trpělivost přináší růže 🙂 Šárka

  To se mi líbí

  • No viď :-). Nene, nový účes nemám, už asi 20 let stejný :-D. Jen jsem se neučesala, no.. 😉
   A přesně jak píšeš. Však Reneček na to co nevidět přijde. A už ti bude jen utíkat ;-).

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s