„Opravdová superstar je moje mladší sestra“, říká o své sestřičce s Downovým syndromem jedna z největších hvězd Hollywoodu – Jamie Foxx. Tvrdí, že se od ní naučil skutečně žít.

Nespoutaný Django nebo slepý klavírista Ray Charles. Jaké jméno vám jako první naskočí?  Ano, je to tak – Jamie Foxx, držitel Oscara i Zlatého glóbu za nejlepší mužský herecký výkon, hollywoodský herec, komik a zpěvák.

Tento zábavný a schopný chlápek, kterého v pouhých sedmi měsících adoptovali jeho vlastní prarodiče, protože jeho rodiče si na výchovu dítěte připadali příliš mladí, je nám bližší, než si myslíme. Má o 17 let mladší sestru, která s ním žije v Los Angeles a která má, jak nadpis prozrazuje, Downův syndrom.

Říjen je měsíc zvyšování povědomí o Downově syndromu. To se právě Jamiemu daří skvěle. Nejen v říjnu 😉. Svoji sestru totiž miluje a tvrdí o ní, že ne on, ale právě ona je skutečnou „star“ jejich rodiny.

„Naučil jsem se od ní, jak správně žít,“ popisuje Jamie v tomto článku . Někdy jsme chyceni v našem hollywoodském světě extrémů a říkáme si: „Do háje, ten Mercedes má ale blbou barvu!“ A pak se setkáte s touhle holkou, která chce zkrátka žít. Tancovat. Milovat. Ta vás srazí zpátky na zem a ukáže vám, o čem život skutečně je.“

V následujícím videu (bohužel zatím jen v angličtině) Jamie popisuje svoji sestru, jeho zážitky s ní i to, co ve svém životě dokázala. I když videu nebudete rozumět, i tak se na něj podívejte, protože lásce, která ze vztahu těchto dvou přímo srší, porozumíte určitě 😉.

DeOndra vystudovala střední školu, momentálně působí jako advokátka Downova syndromu a miluje tanec všeho druhu.

Podle Jamieho byl klíč k úspěšnému a spokojenému životu jeho sestry způsob, jak ji vnímala a vychovávala její rodina (zdroj zde). „Nechali jsme ji dělat úplně všechno. Vždycky dělala to co my, chodila tam kam my. A většinou je to ona, kdo baví celou společnost. Není nic, co by nedokázala,“ dodává.

Díky Jamie. I tobě, DeOndra. Za to, co děláte pro DS komunitu a celou naší společnost. A hodně zdaru v životě 😉.

 

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s