Video: Sárinka „oslavila“ 20 měsíců – k výročí „dostala“ brášku, začala „jezdit“ na koni a pohybuje se rychlostí na ni nevídanou!

Dva měsíce od posledního videa už jsou zase pryč jako vlaštovky, co odletěly do teplých krajin a naše slečna Sára už je zase o chlup větší, trošku širší, o něco moudřejší, krásnější i šikovnější. Zkrátka čím dál tím víc jak maminka 😉.

Co nového ty dva měsíce přinesly?

Nejlíp uděláte, když se podíváte na video. Uvidíte malé překvápko, které bylo tedy prozrazeno už v názvu, ale video je zkrátka video. Tak pěknou podívanou!

Pro ty z vás, kterým video nestačí a rádi čtete třeba u kojení či šálku dobrého piva, přinášíme krátký popis toho, jak se Sárinka za ty dva měsíce měla nebo co nového se naučila.

  1. SÁRINKA SE STALA VELKOU SÉGROU

Jednoho pošmourného listopadového úterý (13. 11.) se Sáruš narodil bráška. Jmenuje se Sebastian, což znamená „vznešený“ či „ctihodný„. Jméno Sára znamená pro „změnu“ „vznešená žena“ či „urozená paní„. Asi na tom tedy něco bude. Protože rozhodně za tím nehledejte záměr. Ani za stejnými iniciály obou dvou.

A co Sárinka na brášku? Zatím mají krásný, ničím nenarušený vztah, pokud tedy Sáruš při úporném hlazení zrovna moc nepřitlačí. Neustále ho hladí, pokud je v dosahu, a pokud ne, tak mu posílá pusinky. Úžasné. Pevně doufáme, že jim tento krásný vztah vydrží co nejdéle (ano, uvidíme, co přijde, až se začne víc projevovat i Sebík…).

2. NOVÝ LEZECKÝ STYL VYNALEZEN – SÁRUŠ JE JAKO BLESK

Pokud bychom konstatovali, že i rychlost je relativní, dovolila bych si tu napsat, že se Sárinka pohybuje rychle jako blesk. Na její poměry je totiž totiž opravdu rychlost, když vezmeme v potaz, že ještě donedávna se pro jistotu nepohybovala skoro vůbec. Sárinka má tedy nový styl, který se téměř nedá definovat, je to něco mezi skákáním, lezením, plazením a pohybováním se vsedě. Ale funguje to. A dle slov naší milé paní rehabilitační, to opravdické lezení přijde snad už každou chvílí! 

3. SÁRINKA KOVBOJKOU – HIPOTERAPIE

IMG_2541
Jako by se na koni narodila, že?

Tak už i my jsme „podlehli“ většině. Ona většina totiž vyzdvihuje přínos hipoterapie (nejen) pro naše děti s Downovým syndromem. My k tomu byli celkem skeptičtí, nějak mi přišlo, že stejného výsledku docílíme tím, když se bude Sárinka vozit na Danovi 😉. Ale koník si nás nakonec našel a to hned takový fešák, kterého vidíte na fotce – „pan“ Detvan. Je to kůň naší kamarádky Magdy, která je zároveň maminkou tříměsíčního Matyho s Downovým syndromem. 

Hipoterapie je speciální forma fyzioterapie prostřednictvím koně. Léčebným prvkem jsou impulzy ze hřbetu koně, které působí na uživatele. Uživatel balancuje na koňském hřbetě, který se rytmicky pohybuje nahoru, dolů a od stran a je nucen přizpůsobovat se jeho rytmu. Současně je pohybem koně vychylován z rovnováhy a je nucen aktivně vyhledávat těžiště, což pozitivně ovlivňuje rovnováhu a koordinaci těla. Význam této stimulace spočívá v napodobení mechanismu chůze člověka a v uvolnění svalového napětí. Další podněty jsou přenášeny na páteř, zapojují se mezi lopatkové a zádové svaly a dochází tak ke vzpřímení a ovlivnění držení těla jezdce. Následkem toho dochází také k prohlubování dechu.

4. SÁRINKA PRAVIDELNOU ÚČASTNICÍ HUDEBNÍHO KROUŽKU

Začala jsem se Sárinkou docházet do hudebního kroužku školy Yamaha. Chodíme do nejmladších „robátek“ a musím říct, že Sáruš je tamní snad nejnadšenější účastnicí. Kroužek spočívá v rytmizaci, zpívání, opakování básniček nebo v pohybu do rytmu. Sárinka hudbu miluje, takže „zpívá“ a „tančí“ dle svého. 

__________________________________________________________________________________________

Noo a je toho mnohem a mnohem víc. Ale o tom až třeba příště. Anebo ve videu 😉.

Krásný konec podzimu, drazí, užívejte (se) a když už toho sluníčka teď asi moc nebude,  mějte ho alespoň v mysli…

IMG_2530
Sárinka dostala k svátku draka modraka!

2 comments

  1. Vaše Sárinka je naprosto úžasná, nádherná a tak šikovná! Bráška se také moc povedl!😍 Přeji vám hodně štěstí, zdraví, lásky, Božího požehnání a ať vás síla provází…😉

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s