„Lidé by nám měli dát šanci a ne nás ignorovat,“ říká osmnáctiletá Angličanka Ellie Goldstein, která se jako první osoba s Downovým syndromem stala módní tváří značky Gucci a objevila se v magazínu Vogue.

Módní značku Gucci minimálně ženská část čtenářů určitě zná. A právě tato značka si vybrala za tvář jedné z kampaní modelku Ellie Goldstein, která má kromě lásky k modelingu, divadlu a četbě taky Downův syndrom. Když dali na instagram první fotku Ellie, nestačili se divit. Fotka získala více jak 800.000 lajků a tisíce pozitivních komentářů ve stylu: „Děkuji za použití krásné a rozmanité řady modelů; je perfektní vidět kampaň, kde se oslavuje jinakost“ (zdroj zde).

Ellie je sympatická mladá dáma. A taky pěkně tvrdohlavá a hlavně cílevědomá, jak popisuje její maminka Yvonne (zdroj zde). “ Vždycky měla ráda, když byla v centru pozornosti a stála před kamerou.“

Momentálně Ellie studuje kurz hudebních umění na vysoké škole v Rebridge v Essexu. Jak potvrdila její maminka Yvonne, Ellie se už v pěti letech zúčastňovala divadelních a tanečních kurzů, má v sobě vášeň, kterou prezentuje i navenek (zdroj zde).

Na stránkách časopisu Vogue s ní vyšel pěkný, detailní a inspirativní rozhovor (zdroj zde), tak pěkné počtení:

 • Kdo je pro tebe idolem krásy?

Marilyn Monroe; moje maminka má spoustu knížek o hvězdách Hollywoodu.

 • Jak bys popsala svůj vztah ke „kráse“?

Ke kráse mám skvělý vztah. Opravdu ráda se maluji, jen lehce, myslím si, že mi to tak sluší, když mám bledou pleť. Moje nejranější vzpomínka na make-up je, když mi byly 2 roky a mojí sestře Amy 10. Ona se už tehdy malovala.

 • Jak ses dostala k modelingu?

Dostala jsem se k němu v 15 letech. Moje maminka zjistila, že existuje Zebedee Management (modelingová agentura pro modely s jakýmkoli znevýhodněním), tak jsem se rozhodla k nim připojit. Nejlepší část modelingu je ta, že se můžu ukazovat. Miluji stát před fotoaparáty a ukazovat, jak jsem profesionální.

 • Agentura Zebedee se zavázala reprezentovat modely se zdravotním postižením. Proč je to pro tebe tak důležité?

Pro mě je velmi důležité reprezentování. Ať svět vidí, že každý se může stát modelem, i ten s nějakým znevýhodněním.

 • Povíš nám něco o tvých zkušenostech s Downovým syndromem?

Nemám žádné špatné zkušenosti. Myslím, že to je kvůli mé osobnosti. Jediné, čemu jsem musela čelit, bylo to, když na mě lidé například znakovali nebo mluvili na moji maminku namísto mě, dokud si neuvědomili, že umím mluvit a že jsem stejná jako oni, možná jen trochu pomalejší v učení se nějakých věcí.

 • Jak ses přes to přenesla?

Tím, že jsem byla sama sebou. Když si lidé uvědomí, že mám fajn charakter a že umím mluvit, jsou ke mně hned jiní a usmívají se. Potřebujeme víc pozitivního a lidé by nám měli dát šanci a neignorovat nás.

 • Jaké to je být hvězdou v kampani značky Gucci?

Je úžasné a báječné být toho součástí. Jsem na sebe pyšná, hlavně proto, že si mě vybrali. Když se dívám na své fotky, jsem šťastná, všechny ty komentáře a lajky na sociálních médiích po celém světě byly ohromující.

 • Mnoho lidí vás požaduje za vzor. Cítíte odpovědnost vůči svým fanoušků?

Baví mě být vzorem. Dokazuje to, že pokud budete následovat své naděje a sny, můžete dosáhnout čehokoli “

 • Jakou radu byste dal těm, kteří si nevěří?

Buď sám sebou a neboj se toho, co si o tobě myslí ostatní lidé.

 • Kdy se cítíš být nejvíc krásná?

Pokaždé se cítím být krásná, nejvíc ale v médiích, jak chodím na přehlídkovém molu a mám na sobě krásný make-up.

 • Jaké máš koníčky kromě modelingu?

Ráda hraji divadlo a tancuji, miluji čtení a učení se nových skript.

 • Jaké máš sny do budoucna?

Co se týče modelingu, tak bych se jednou chtěla stát slavnou. Mým snem je být na titulní straně časopisu Vogue a pracovat pro velké módní značky. A celkově bych ráda ukázala světu, kdo jsem a čeho můžu dosáhnout.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s